+48 71 750 00 25, +48 668 384 437
biuro@zygbud.pl

Aktualności

Ile za mieszkanie we Wrocławiu?

Jak wynika z raportu opracowanego na bazie danych cen transakcyjnych NBP, ceny Wrocławskich nieruchomości są bardzo zróżnicowane ze względu na to, czy pochodzą z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Co ciekawe ceny na rynku wtórnym są średnio niższe o prawie tysiąc złotych za metr.

Zdjęcie przedstawiające tanie mieszkania wrocław,mieszkania maślice wrocław,mieszkania Wrocław,szeregi wrocław

 

Dzięki niskim stopom procentowych kredyty hipoteczne nadal są dość tanie i łatwo dostępne. Dzięki temu stopy procentowe w Polsce pozostają na rekordowo niskim poziomie. Kupując mieszkanie o powierzchni 60 metrów kwadratowych po przeciętnej cenie, rata wyniesie około 2000 zł (na 25 lat), watro zauważyć, że 3 lata temu przy tych samych założeniach rata wynosiła ponad 2,5 zł. Jednak to nie wszystko, często problemem jest również wkład własny, który musi wynosić nie mniej niż 10% wartości mieszkania.

 

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym we Wrocławiu zapłacimy średnio 6068 zł, natomiast na rynku wtórnym 5116 zł. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że na rynku pierwotnym widać wyraźne osłabienie działalności inwestycyjnej. Liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia, obniżyła się o 16% w skali roku. Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto zrosła o 12%, a liczba mieszkań oddanych do użytku w II kwartale była 78% wyższa od zanotowanej przed rokiem.

Na rynku pierwotnym znacząco wzrosły ceny transakcyjne o 4,3% w ujęciu rocznym. Najtańsze mieszkania na rynku pierwotnym oferowane były w Lipie Piotrowskiej, na Psim Polu, Stabłowicach i Maślicach (5 tys. PLN/m2) Najdroższe natomiast mieszkania zlokalizowane w Biskupinie, Południu i Gaju (pow. 7,5 tys. PLN/m2).

 

Na rynku wtórnym z kolei wzrost cen w ujęciu rocznym wyniósł 2,8%. Z uwagi na lokalizacje najtańsze mieszkania można znaleźć na Klęcinie, Maślicach i Sołtysowicach (poniżej 5 tys. PLN/m2) a najdroższe na Bartoszowicach, Starym Mieście i Sępolnie (7 tys. PLNm2). Jednak jeśli patrzeć według cen transakcyjnych najniżej wyceniane były mieszkania na Różance, Kozanowie i Pilczycach (4,5 tys. PLN/m2), najdroższe natomiast na Oporowie, Krzykach i Wojszycach (ponad 5,5 tys. PLN/m2).

 

Dzięki tym danym łatwo można zauważyć, że tanie mieszkania we Wrocławiu można znaleźć na Maślicach oraz że ceny mieszkań mogą się znacząco różnić w zależności od położenia nieruchomości. Dlatego warto się zastanowić nasz szeregowymi apartamentami położonymi na malowniczych Maślicach w północno zachodniej części Wrocławia.

Oferujemy apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu, apartamenty na sprzedaż Wrocław, apartamenty we Wrocławiu, apartamenty Wrocław, domy na sprzedaż we Wrocławiu, domy na sprzedaż Wrocław, domy w zabudowie szeregowej we Wrocławiu, domy w zabudowie szeregowej Wrocław, kupię mieszkanie we Wrocławiu, kupię mieszkanie Wrocław, mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu, mieszkania na sprzedaż Wrocław, mieszkania we Wrocławiu, mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż, mieszkania Wrocław, nieruchomości we Wrocławiu, nieruchomości Wrocław, nowe mieszkania we Wrocławiu, nowe mieszkania Wrocław, sprzedaż domów we Wrocławiu, sprzedaż domów Wrocław, sprzedaż mieszkań we Wrocławiu, sprzedaż mieszkań Wrocław, tanie mieszkania we Wrocławiu, tanie mieszkania Wrocław.


Opisy, projekty, rysunki i wizualizacje, w tym przykłady aranżacji wnętrz, zamieszczane w materiałach reklamowych mają charakter wyłącznie informacyjny i orientacyjny. Ostateczna wersja budynków i mieszkań może nieznacznie odbiegać od zamieszczanej w materiałach reklamowych. Materiały te nie mogą stanowić źródła praw i obowiązków pomiędzy Sprzedającym a Kupującym.

copyright Grupa AF